ФорумОстанні зображенняПошукЗареєструватисьВхід

Поділитися | Новые сообщения на форуме
Все мои сообщения | Сообщения без ответов
 

 Перфекціонізм. Або страх перед невдачею

Попередня тема Наступна тема Перейти донизу 
АвторПовідомлення
firefox

firefox

Кількість повідомлень : 253
Пункти профілю : 368
Репутація : 81
Дата реєстрації : 22.10.2014
Звідки : Івано-Франківськ

Перфекціонізм. Або страх перед невдачею Empty
ПовідомленняТема: Перфекціонізм. Або страх перед невдачею   Перфекціонізм. Або страх перед невдачею Empty18/11/2014, 09:10
1

Перфекціонізм. Або страх перед невдачею 3093k1u

Натрапила на цікаву статтю, ділюсь.
"Завжди вважала перфекціонізм кращою якістю в людині, тому що він допомагає досягти найвищого результату в будь-якій справі. Згідно з моїми переконаннями, перфекціонізм завжди був пов'язаний безпосередньо з розвитком самої людини. Якщо ти постійно розвиваєшся, значить, щоразу ти перевищив себе, встановлюєш нові вимоги і стандарти життя, насамперед - собі самому. І це безпосередньо впливає на твої стандарти в професійному середовищі. Тому я завжди називала перфекціонізм своїм достоїнством, не думаючи про те, як цю якість сприймають інші люди. Саме тому книга з інтригуючою назвою «Парадокс перфекціоніста» американського та ізраїльського письменника Тал Бен-Шахара справила на мене незабутнє враження.

 Викладач теорії щастя і автор кількох бестселерів Тал Бен-Шахар стверджує, що перфекціонізм - це деструктивна якість, яка заважає людині жити в гармонії з собою і навколишнім світом. Позитивний герой в книзі Бен-Шахара - Оптималіст. Цікаво те, що між перфекціоністом і оптималістом існує настільки тонка грань, що часом дуже просто перетворити перфекціоніста в оптималіста, і навпаки. І знання лежать у площині позитивних і негативних емоцій.

 Отже, і перфекціоніст, і оптималіст прагнуть до ідеалу, і при цьому обидва визнають рамки реального: день складається з 24 годин, після весни приходить літо, витратити можна лише обмежену кількість грошей, а життя організовуємо ми самі. У чому ж відмінність?

 Як правило, перфекціоністи в компанії виглядають завжди щасливими і позитивними, вони надихають оточуючих своїми історіями успіху та ентузіазмом. Перфекціоністи заперечують будь-яку невдачу, а значить заперечують все, що розходиться з їх ідеальною картинкою світу. Вони відторгають негативні емоції, пригнічуючи їх в собі, і одночасно відторгають успіх. Неважливо, як вони вчилися в школі, які досягнення за спиною, - вони ніколи не задоволені своїм досягненням і все життя ганяються за успіхом, не зупиняючись ні на хвилину. У їхньому розумінні успіх - це щось недосяжне і фантастичне. Не встигнувши відчути смак перемоги, порадіти їй і похвалити себе за відмінну роботу, вони вже формулюють нову мету. Перфекціоністи живуть за принципом «все або нічого» і не люблять напівтонів.

 Не в приклад перфекціоністам, Оптималіст адекватно сприймають реальність, дозволяють собі відчувати як позитивні, так і негативні емоції. Вони не намагаються їх у собі придушити і намагаються отримати користь з будь-яких уроків, піднесених життям. Оптималісти завжди задоволені своїми результатами. Та й цілі у них більш реалістичні, а тому вони отримують цю цукерку задоволення набагато частіше, ніж перфекціоністи. Оптималісти частіше за інших досягають найвищих вершин у житті, оскільки їх не паралізує страх перед невдачею. Вони свідомо виходять із зони комфорту і допускають, що в реальному світі не уникнути деяких невдач та смутку.

 Все це нюанси, в цілому ж перфекціоніст і оптималіст дуже схожі. Як відрізнити одного від іншого?

 У «Парадоксі перфекціоніста» є відмінний приклад з фільму «Клік», коли герою фільму Майклу Ньюмену вручили пульт дистанційного управління часом. Майкл поставив собі мету - підвищення по службі, що, на його думку, зробить його щасливим, і вирішив скористатися пультом, за допомогою якого він «перелітає» наполеглива праця і всі складні часи. У його розумінні все, що є на шляху до досягнення мети, - це зайві зупинки. Ефект фільму приголомшливий: Майкл занурюється в сон на більшу частину свого життя і «перелітає» через всі повсякденні радощі життя. Саме страх невдачі не дозволяє йому прийняти життя таким, яким воно є.

 Насправді немає в світі людини, яка на 100% був би перфекціоністом або оптималістом. В одних сферах життя ми можемо бути оптималістами, в інших - перфекціоністами. На мій погляд, квінтесенція така: треба встигати жити, радіти як досягненням, так і невдачам, приймати життя таким, яке воно є, з усіма його перевагами і недоліками, і при цьому не втрачати свою заповітну мету з виду. Треба бути і перфекціоністом, і оптималістом одночасно, усвідомлюючи і переживаючи кожну емоцію свого життя, і бути вдячним їй."
Повернутися до початку Перейти донизу
 

Перфекціонізм. Або страх перед невдачею

Попередня тема Наступна тема Повернутися до початку 
Сторінка 1 з 1

 Схожі теми

-
» Стоит ли консультироваться перед покупкой химических пилингов

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
Жіночий клуб ЄВА :: Євині посиденьки :: Пізнаємо себе-